Aloes – właściwości i zastosowanie

Aloes nie tylko na odporność

Sebastian Bukowski
mar 22 2017

Aloes wspomaga trawienie

Z miąższu i soku aloesu korzystać można na dwa sposoby. Albo kupujemy gotowe produkty w aptekach lub sklepach zielarskich, albo sami hodujemy roślinę. Pitny sok z aloesu najlepiej będzie kupować, ponieważ będzie już gotowy do spożycia. Kupując go trzeba wybierać produkt o krótkim terminie przydatność i taki, który będzie trzeba przechowywać w lodówce po otwarciu.

Wtedy będzie można liczyć na to, że jest to produkt zadowalający, który rzeczywiście spełni oczekiwania klienta. Miąższ aloesu będzie można stosować zewnętrznie w formie okładów, przykładamy takie liście od razu po zerwaniu, ponieważ dojdzie do utleniania.

Na skórę

Aloes wpływa kojąco na skórę i dlatego dobrze sprawdzi się, gdy leczymy oparzenie oraz słoneczne rany, owrzodzenia, odleżyny, łuszczycę, egzemy, trądzik, ukąszenia. Można liczyć przede wszystkim na jego wyjątkowe właściwości związane z nawilżaniem, przeciwświądowo, przeciwbólowo oraz przeciwzapalnie.

W przypadku oparzeń okłady z aloesu będą znacząco przyspieszać proces gojenia się ran i dzięki temu pokona się obrzęki i opuchliznę, która wynikać będzie ze stłuczenia. Wnika do głębszych warstw skóry i gwarantuje skuteczne nawilżenie oraz regenerację tkanki. Aloes może chronić przed zakażeniem, okazuje się, że zastosowanie go na świeżą ranę to gwarancja na to, że uchronimy się przed blizną.

Na dziąsła

Roślina stosowana jest przy leczeniu chorób przyzębia, śluzówek jamy ustnej, znakomicie leczy afty.

Aloes na skórę

Na włosy

Sok bądź miąższ aloesu będzie działał leczniczo na włosy, skórę głowy, łagodzi podrażnienia, nawilża suche włosy, reguluje wydzielenie łoju i chroni przed przetłuszczeniem.

Na trawienie

Jest to środek, który świetnie wpływa na pracę przewodu pokarmowego. Okazuje się, że roślina skutecznie wspiera trawienie, pracę jelit, pokonuje zaparcia, reguluje kwasowość soku żołądkowego. Działać będzie żółciotwórczo, żółciopędnie i dzięki temu można oczekiwać, że nasza wątroba będzie lepiej funkcjonować. Sok z aloesu to również szansa na ochronę jelit przed wrzodami.

Na cholesterol

Spożywanie soku z aloesu może chronić organizm przed miażdżycą. Przede wszystkim obniża stężenie złego cholesterolu i dzięki temu bardzo dobrze się sprawdzi, ponieważ zwiększy ilość dobrego cholesterolu.

Na cukrzycę

Aloes ma wpływ na regulację poziomu cukru we krwi. Japońscy naukowcy wykazali, ze regularne spożywanie soku z aloesu będzie obniżać stężenie cukru u osób, które mają predyspozycję do pojawienia się cukrzycy.

Udostępnij