Aloes – właściwości i zastosowanie

Mnóstwo witamin w soku aloesowym

Karolina Kępińska
kwi 9 2017

Sok z aloesu

Sok z aloesu ma bardzo dużo pozytywnych właściwości, dlatego sięga po niego coraz więcej Polaków. Sok z aloesu jest dostępny w wielu sklepach, bardzo łatwo go kupić, ale bardzo często zdarza się, że dopiero po zakupie klient uświadamia sobie, co faktycznie kupił. Okazuje się bowiem, że tak naprawdę w zakupionym soku znajduje się więcej cukru, aromatów i sztucznych barwników niż prawdziwego soku. Jak rozpoznać, który sok warto kupić?

Aloes pozytywnie wpływa na urodę, więc mnóstwo jest preparatów typu mydła, kremy, płyny do mycia, które zawierają aloes. Łagodzą one podrażnienia, mają zbawienny wpływ na nawilżenie włosów, skóry i paznokci. Ponadto dobrze działa on na organizm, ponieważ go oczyszcza, nadaje mu równowagę, a podczas upału skutecznie schładza.

Można go nazwać eliksirem młodości (podobnie jak wodę kokosową), ponieważ zawiera w sobie mnóstwo witamin i minerałów o pożądanym przez ludzi działaniu. Wpływa zarówno na umysł, jak i na ciało. Miąższ aloesowy składa się z wody (99%) oraz licznych witamin, minerałów i substancji aktywnych, pozytywnie oddziałujących na zdrowie.

Zabutelkowany aloes

W soku aloesowym można znaleźć następujące witaminy: B (także B12 – trudno o nią w przypadku roślin), A, C, E, które w połączeniu świetnie sprawdzają się przy zwalczaniu stresu, są dobre dla osób palących, niezdrowo się odżywiających lub dla tych posiadających niską odporność.

Aloes do picia

Oprócz witamin w aloesie można znaleźć także wapń, selen, sód, magnez, potas, cynk, żelazo, chrom. Dzięki tym wszystkim składnikom sam aloes jest dużo bardziej skuteczny niż jakiekolwiek suplementy diety. Aloes jest bogaty w około dwadzieścia aminokwasów, z czego osiem to aminokwasy konieczne dla pracy każdego organizmu ludzkiego. Posiada także nienasycone kwasy tłuszczowe, obniżające ilość cholesterolu.

Miąższ aloesowy

Pozytywnych działań aloesu jest całe mnóstwo. Nadaje się on do naprawiania negatywnych skutków niestrawności i zatrucia. Po takich doświadczeniach dobrze jest napić się soku aloesowego, ponieważ przywróci on organizmowi dobrą kondycję. Aloesowe adaptogeny potrafią świetnie poradzić sobie z alergią.

Ciekawą kwestią jest to, jak wygląda sam miąższ z aloesu. Miąższ ten ma konsystencję galarety (podobnie jak nasiona Chia i wodorosty), dzięki czemu nie jest wchłaniany ani trawiony przez organizm od razu. Zanim to nastąpi, ta galaretowata substancja zdąży zebrać wszystkie toksyny, znajdujące się w przewodzie pokarmowym i skutecznie je usunąć. Z tego powodu zadziała skutecznie na oczyszczanie organizmu w przypadku złego odżywiania się.

Udostępnij