Poradnik

Dlaczego leki i kosmetyki z aloesem są skuteczne?

Karolina Kępińska
mar 22 2017

Zastosowanie aloesu

Aloes to taka roślina, która praktycznie nie ma konkurencji, jeśli chodzi o wszechstronne zastosowanie. Nie ma w tym nic dziwnego, że jego właściwości są tak chętnie wykorzystywane przez producentów kosmetyków i leków. Aloes i jego miąższ i świeży sok czy też wysuszony miąższ i żel to ceniony składnik, lek i kosmetyk.

Aloes ma bowiem bardzo bogatą kompozycję związków oraz substancji, które będą się uzupełniać wzajemnie i dzięki temu poprawia się znacząco ich działanie. Wszystkie witaminy rozpuszczalne w wodzie się tam znajdują, do tego również liczne minerały, enzymy, kwasy organiczne, olejki lotne. W sumie w liściach mamy 18 z 22 aminokwasów i 7 z 8 nam niezbędnych. Pojawiają się związki biostymulujące, pobudzające układ immunologiczny.

Aloes poprawia odporność

Aloes będzie nam dostarczał łatwo przyswajalnych witamin i minerałów, do tego również mukopolisacharydy, które będą pobudzać aktywność makrofagów, które niszczą bakterie i wirusy.

Aloes na dziąsła

Ma działanie bakteriobójcze, dlatego można oczekiwać, że będzie chronił nasza jamę ustną, Pasta do zębów z aloesem będzie pomagać w leczeniu podrażnień oraz stanów zapalnych dziąseł.

Aloes nawilża i regeneruje skórę

Aloes będzie głęboko i szybko wnikał w tkanki, wchłania się cztery razy szybciej niż woda a dodatkowo będzie zapewniał utrzymanie nawodnienia przez długi okres czasu. Oczyszcza, ujędrnia i poprawia wygląd naskórka, ponieważ będzie usprawniał krążenie krwi.

Kosmetyki z aloesu

Aloes na podrażnienia skóry

Aloes pomaga utrzymywać na skórze lekko kwaśny odczyn, przez co będzie stawać się odporniejsza na różne podrażnienia. Ponadto będą tam enzymy, które przyśpieszają regenerację naskórka i działają przeciwzapalnie.

Aloes przyśpiesza gojenie się ran

Aloes będzie również wpływał na aktywizowanie fibroblastów, odpowiedzialne będą za gojenie się skóry i błon śluzowych. Poza tym będzie miał działanie antyseptyczne a dodatkowo może złagodzić ból.

Ochrona żołądka

Aloes będzie skutecznie wpływał na cały układ pokarmowy i dlatego poprawia stan naszego żołądka, chroni przed wrzodami. Ogranicza również znacząco problem z zaparciami.

Aloes wzmacnia włosy

Aloes będzie przyspieszał krążenie krwi w drobnych naczyniach krwionośnych i dzięki temu nasz organizm dostaje wszystkie składniki cenne do poszczególnych komórek, to sprawia, że mamy między innymi wzmocnione włosy.

Udostępnij