Zdrowy sok z aloesu

Sok z aloesu – prawdziwa bomba witaminowa

Magdalen Nawrocka
mar 22 2017

Sok z aloesu

Pewnie już wiele osób słyszało o świetnych właściwościach aloesu, a sok z niego poje już wielu naszych rodaków. Przy okazji sięgamy więc po drogi sok w sklepie, jednak jak się okazuje soku jest tam niewiele, a zamiast tego mamy porcję cukru i do tego sztuczne barwniki oraz aromaty. Jak nie dać się na bić w przysłowiową butelkę?

O tym, że aloes działa dobre na urodę wie praktycznie każdy. Od lat na naszych półkach znajdujemy mydła, kremy, płyny do mycia aloesowe, które mogą łagodzić podrażnienia, nawilżają włosy, skórę oraz paznokcie. Jednak roślina ta ma również dobroczynne działanie na wnętrze naszego organizmu, będzie oczyszczać i przywróci stan równowagi w organizmie.

Latem może również lekko schładzać. Sok aloesowy obok wody kokosowej to eliksir młodości a wiec miks witamin i minerałów, które doskonale wpływają na umysł i ciało. Podobnie do żelu miąższ aloesu składa się z 99% wody, a poza tym mamy tam 200 witamin, minerałów i substancji aktywnych.

Bogactwo w butelce

Sok z aloesu zawiera witaminy B, w tym rzadko spotykaną witaminę B12. Witaminy A, C, E a to już miks rzeczywiście cennych wartości odżywczych i antyoksydantów, po które każdy powinien sięgać. Jeśli palimy papierosy, źle się odżywiamy, chcemy poprawić swoją odporność to takie właśnie witaminy będą dla nas bardzo ważne. Poza tym znajdziemy tam również wapń, magnez, potas, cynk, chrom, selen, sód, żelazo co sprawi, że szklana takiego soku pita codziennie poprawi stan organizmu skuteczniej niż suplementy diety.

Witaminy w aloesie

Aminokwasy w aloesie

Kolejnym co dziwi naukowców to liczba aminokwasów w tej roślinie. Mamy ich około dwadzieścia a osiem z nich jest dla nas niezbędnych. W aloesie w sumie jest 18 aminokwasów i 7 z ośmiu tych niezbędnych dla naszego organizmu. Jest tam również miks kwasów tłuszczowych nienasyconych, dzięki którym zmniejszymy poziom cholesterolu.

Lecznicze właściwości aloesu

Korzyści z sięgania po aloes wymieniać można długo. Przy zatruciu czy niestrawności można dzięki sokowi przywrócić organizm do dobrej kondycji, a dzięki zawartym tam adaptogenom łatwiej radzimy sobie z alergią. Warto także zwracać uwagę na konsystencję miąższu tej rośliny. Podobnie jak Chia i wodorosty będzie to galaretowa struktura i w ten sposób mamy znak, że to właściwie żel., który będzie ceny, ponieważ nie będzie od razu trawiony w organizmie, lecz będzie szedł przez układ pokarmowy i zbierze toksyny.

Udostępnij